Světový rekord na prsařské stovce po 11 letech. Vyznamenal se Peaty

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.11.2020 (18:49)     Sekcia sport

Brit Adam Peaty vylepšil na plavecké soutěži ISL v Budapešti světový rekord na 100 metrů prsa v krátkém bazénu. Časem 55,49 sekundy překonal o 12 setin výkon Jihoafričana Camerona van der Burgha, který vydržel v čele historických tabulek jedenáct let. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Horská na prsařské stovce končí v rozplavbách

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.07.2024 (11:49)     Sekcia sport

Česká plavkyně Kristýna Horská na prsařské stovce do večerního semifinále mezi nejlepších šestnáct nepostoupila. Časem 1:08,96 obsadila 26letá rodačka z Prahy osmadvacáté místo.

 

Prsařka Schoenmakerová překonala světový rekord, Rylov má další zlato

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.07.2021 (03:56)     Sekcia sport

Světovým rekordem nazdobila Tatjana Schoenmakerová svůj olympijský triumf na prsařské dvoustovce. V Tokiu zaplavala Jihoafričanka čas 2:18,95 a vyhrála před Lilly Kingovou a Annie Lazorovou z USA. Znakařský double zkompletoval Rus Jevgenij Rylov, který po zlatu na stovce ovládl v olympijském maximu 1:53,27 i dvojnásobnou trať.

 

Rekord za rekordem! Moje forma? Sám nad tím přemýšlím, usmívá se Zábojník

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.11.2021 (10:42)     Sekcia sport

Co disciplína, to rekord! Životní formu si do Tatarstánu přivezl plavec Matěj Zábojník. Poté, co si přivlastnil národní maximum na prsařské stovce, posunul svůj a zároveň český rekord i na dvojnásobné distanci. Časem 2:05,38 prošel ze šestého místa do odpoledního semifinále mistrovství Evropy v krátkém bazénu a ani tam se nechce zastavit.

 

Australan Stubblety-Cook zaplaval světový rekord na prsařské dvoustovce

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.05.2022 (13:37)     Sekcia sport

Australský plavec Izaac Stubblety-Cook vytvořil na domácím šampionátu v Adelaide světový rekord na trati 200 metrů prsa. Třiadvacetiletý olympijský vítěz v této disciplíně z loňských her v Tokiu dohmátl v čase 2:05,95 minuty a dosavadní maximum Rusa Antona Čupkova vylepšil o 17 setin.

 

Americká plavkyně Smithová překonala světový rekord na znakové stovce

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.06.2024 (07:39)     Sekcia sport

Plavkyně Regan Smithová na americké olympijské kvalifikaci v Indianapolis překonala světový rekord na 100 metrů znak. Časem 57,13 vylepšila předchozí maximum o dvě desetiny.

 

Plavecký šampion Peaty kvůli psychickým potížím vynechá i MS ve Fukuoce

Zdroj Zdroj: sport.cz     13.04.2023 (11:23)     Sekcia sport

Nejlepší prsař posledních let Adam Peaty kvůli ochraně duševního zdraví vynechá i červencové mistrovství světa ve Fukuoce. Pauzu, kterou světový rekordman na tratích 50 a 100 metrů oznámil před třemi týdny, si protáhne nejméně do léta.

 

Plavec Peaty si pochvaluje trénink v bazénku na zahradě

Zdroj Zdroj: sport.cz     01.05.2020 (16:01)     Sekcia sport

Světový rekordman na 50 a 100 metrů prsa Adam Peaty se už znovu cítí jako ryba ve vodě. Poté, co byl kvůli zavření svého tréninkového bazénu během koronavirové krize odkázán k více než měsíční neoblíbené dřině na suchu, už může britský plavec trénovat ve vlastní nádrži na zahradě.

 

Juniorský světový rekord na stovce se ruší, Asinga si čtyři roky nezazávodí

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.05.2024 (18:22)     Sekcia sport

Devatenáctiletý sprinter Issam Asinga ze Surinamu přišel kvůli dopingu o juniorský světový rekord v běhu na 100 metrů a dostal čtyřletý zákaz startů. Navíc musí vrátit dvě zlaté medaile ze šampionátu Jižní Ameriky. O trestu informovala Jednotka pro bezúhonnost atletiky.

 

Americký plavec Stewart překonal světový rekord na znakařské stovce

Zdroj Zdroj: sport.cz     29.08.2021 (21:32)     Sekcia sport

Americký plavec Coleman Stewart překonal na mítinku série International Swimming League v Neapoli světový rekord na 100 metrů znak v krátkém bazénu. Časem 48,33 vylepšil necelý rok starý výkon Rusa Klimenta Kolesnikova o 25 setin.

 

Úžasné! Turkyně překonala téměř ve čtyřiceti letech světový rekord

Zdroj Zdroj: sport.cz     27.10.2021 (14:28)     Sekcia sport

Nebezpečný kousek, kterým se však zapsala do historie. Šestatřicetiletá potápěčka Sahika Ercumen překonala v Antalyi světový rekord. Bez dýchacího přístroje se potopila do hloubky sta metrů.

Zábojník vylepšil na plaveckém ME národní maximum na prsařské stovce

Duplantis na MS vylepšil vlastní absolutní světový rekord

Přepište dějiny: FK Crvena Zvezda má světový rekord v domácí neporazitelnosti

Fuksa bral na českém šampionátu sedm titulů. Dostálovi útok na světový rekord nevyšel

Atletická bomba! Světový rekord v kouli po 31 letech pokořený

Holloway vylepšil vlastní světový rekord na šedesátce překážek

Trojnásobný olympijský šampion v plavání Peaty přijde kvůli zlomenině o MS

Trojskokanka Rojasová na HMS vylepšila halový světový rekord na 15,74 metru

Další historický čas. MacNeilová překonala na MS druhý světový rekord

Neskutečné! Ultramaratonec Bitter překonal světový rekord na 100 mil na páse

Den rekordů na ME. Valijevová překonala světový, Březinová vylepšila český

Vabroušek v Račicích překonal vlastní světový rekord v ultramanu

Ngetichová zaběhla v Brašově světový rekord na silniční desítce

Klinecová vyhrála ženskou premiéru v letech na lyžích, rekord vylepšila na 226 m

Ronaldo světový rekord

Hvězdný plavec Peaty měl po těsné porážce pozitivní test na covid

Jasná výhra a světový rekord v Barceloně

Útok na světový rekord vyšel, Gideyová zazářila na pěti kilometrech

Finále prsařské dvoustovky bude bez Horské

Plavecký šampion Peaty si kvůli mentálním problémům dopřeje pauzu

Jako Bolt! Skvělý čas na stovce, mladík přitom slavil už dvacet metrů před cílem

Tyčkař Duplantis v Bělehradě vylepšil světový rekord. Zvítězil i překážkář Svoboda

Niyonsabaová vylepšila světový rekord na 2000 metrů, Mäki svůj český rekord

Světový rekord na 1500 metrů padl!

Opsethová ve Vikersundu pokořila světový rekord! Prevcová ovládla Světový pohár

Nabojčenko na MS pokračuje, Walshová překonala v rozplavbách světový rekord

Hassanová posunula světový rekord v hodinovce

Fantazie. Potřetí během roku překonala světový rekord

Klinecová vyhrála ženskou premiéru v letech na lyžích, vylepšila rekord

Američtí čtvrtkaři vytvořili ve smíšení štafetě na 4×400 m světový rekord

Američan překonal krajanův rekord. Po dlouhých 32 letech

Nový světový rekord? Ne, pořadatelé špatně změřili chodkyním trať

Světový rekord v půlmaratonu padl v Praze!

Američané na zádech. Znakařské zlato jim sebral Rus Rylov

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy