Psycholog: Prožijeme jiné Vánoce! Jak se na ně připravit?

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     10.12.2020 (05:00)     Sekcia bulvár

Letošní Vánoce budou kvůli koronaviru jiné. Třeba i proto, že ne každý se bude moci setkat se všemi blízkými, s nimiž by svátky rád trávil. Jak přežít, či dokonce jak si užít Vánoce ve stínu covidu, radí psycholog Tomáš Morávek. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Hysterie, cynismus i zármutek ze smrti blízkých, popsal Vánoce s koronavirem psycholog!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.12.2020 (08:13)     Sekcia bulvar

Vánoce se u nás tradičně nesou především v duchu setkání se rodinou a přáteli. Pro některé je to jediná doba, kdy své blízké z jiných koutů republiky vidí. Jenže to vše letos překazila pandemie koronaviru. Psycholog Zdeněk Krpoun popsal, jaký vliv to bude mít na naši psychiku, a také co dělat, abychom se i o svátcích mohli radovat.

 

Hysterie, cynismus i zármutek ze smrti blízkých, popsal letošní Vánoce psycholog!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.12.2020 (08:13)     Sekcia bulvar

Vánoce se u nás tradičně nesou především v duchu setkání se rodinou a přáteli. Pro některé je to jediná doba, kdy své blízké z jiných koutů republiky vidí. Jenže to vše letos překazila pandemie koronaviru. Psycholog Zdeněk Krpoun popsal, jaký vliv to bude mít na naši psychiku, a také co dělat, abychom se i o svátcích mohli radovat.

 

Vánoce během covidu. Češi teď zatnou zuby, ke konzumu se ale vrátí, říká psycholog

Zdroj Zdroj: pikant.atlas.cz     17.12.2020 (11:02)     Sekcia bulvar

"Pokud lidé kvůli dodržování opatření během svátků neuvidí některé příbuzné, budou čelit zklamání a mrzutosti," upozorňuje psycholog Zdeněk Krpoun.

 

Jak si užít svátky a nezruinovat se: Pozor na nástrahy Vánoc!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     07.12.2022 (05:00)     Sekcia bulvar

Že to letos budou trochu jiné Vánoce, ví každý. Bude potřeba se uskromnit, šetřit energiemi a smířit se s tím, že ani v novém roce to nebude sluncem zalité. Je ale potřeba mít na paměti, že na nás číhají různé jiné nástrahy, které nás mohou připravit o nemálo peněz. Ať už jde o podvodné reklamy, nástrahy telešmejdů nebo v nejhorším případě podvodem vyluxované bankovní konto.

 

Psycholog Zdeněk Krpoun o Vánocích v době koronaviru: Hysterie, cynismus

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     23.12.2020 (05:00)     Sekcia bulvar

Vánoce se u nás tradičně nesou především v duchu setkání s rodinou a přáteli. Pro některé je to jediná doba, kdy své blízké z jiných koutů republiky vidí. Jenže to vše letos překazila pandemie koronaviru. Psycholog Zdeněk Krpoun pro Aha! popsal, jaký vliv bude mít na naši psychiku, a také co dělat, abychom se i o svátcích mohli radovat.

 

Elitní psycholog mezi pohřešovanými: Policie pátrá po Radku Ptáčkovi (48)!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.09.2024 (10:17)     Sekcia bulvar

Pohřešuje se skvělý kolega a excelentní psycholog Radek Ptáček! Šokující zprávu na svých sociálních sítích - spolu s prosbou o sdílení - zveřejnil psycholog Petr Hroch. Pátrání po Ptáčkovi bylo vyhlášeno v neděli 1. září. 

 

Obavy Čechů z války na Ukrajině: Jak nás mění? A jak se připravit na krizi, radí psycholog

Zdroj Zdroj: blesk.cz     16.03.2022 (05:00)     Sekcia bulvar

Každodenní realita v kontextu ukrajinského konfliktu nemusí mít podle psychologa Dalibora Špoka jen negativní dopady na naši psychiku. Podle zkušeného terapeuta nás totiž mimo jiné nutí se zamyslet jinak, než jsme byli zvyklí. O úzkostech obavách vyvolaných tragickými událostmi na Ukrajině hovořil v úterním Epicentru Blesk Zpráv. Zmínil také, proč je dobré mít připraveny krizové scénáře.

 

Ničivé tornádo v Hruškách: Psycholog pražských hasičů Jan Remeš pověděl, jak v místě probíhá pomoc

Zdroj Zdroj: blesk.cz     15.07.2021 (05:15)     Sekcia bulvar

Vzdušný vír zanechal na Moravě ohromnou spoušť. Jihomoravská obec Hrušky kousek od Břeclavi to „schytala“ naplno. Zničena byla zhruba třetina vesnice. Na místo se sjeli jak dobrovolníci, tak profesionálové, aby pomohli lidem, kteří mnohdy přišli téměř o všechno. Čtyři dny po katastrofě na místo dorazil také psycholog HZS hl. m. Prahy Jan Remeš. Spolu s dalšími pomáhal v obci jak místním, tak i dobrovolníkům a profesionálům. Blesku popsal pocity lidí a pověděl, jestli se dá na takovou situaci připravit.  

 

Pečeme na Vánoce: „Žabí huby“, biskupský chlebíček i boží milosti

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.12.2020 (05:00)     Sekcia bulvar

Vánoce se kvapem blíží a pokud vám chybí nápady, co letos připravit, vyzkoušejte naše recepty. Nadýchaný biskupský chlebíček i boží milosti jsou klasika, ale znáte „žabí huby“?

 

První Vánoce ve čtyřech v novém bytě: Jitka Boho má skromné přání. Náhradu za kabát, který ztratila v porodnici

Zdroj Zdroj: super.cz     10.12.2022 (18:38)     Sekcia bulvar

První Vánoce úplně jinak prožije modelka a zpěvačka Jitka Boho (31) . 11. října přibyl k dceři Rozálce syn Tadeáš. Těsně předtím se s partnerem Tomášem Hřebíkem přestěhovali do nového bytu. "Všechno bude jiné, bude jiné prostředí a je nás víc, tak to bude asi takové trochu hektičtější, ale těším se," svěřila.

Vánoční stromečky slavných: Střídmost u Machálkové, pohádka u Kavalčíka!

Mauglí Tobias, Izabela i Albert. Kde budou na Vánoce o jednoho navíc

Do černé zahalené Vánoce u »kata« Chlopčíka: Stovky ozdob a dveře jak víko od rakve!

Psycholog... Místo pomoci chlapce zneužíval

Psycholog (nejen) o Klausovi: Varování před tragédií

Dobrá zpráva pro syna missky Kašákové, který trpí metabolickou poruchou: Ochutná i některé naše jídlo

Černé Vánoce u bývalého porotce Chlopčíka: Co ta rakev?!

Rádce Aha! Vyrobte si dárky pro nejbližší doma!

Máte doma samotářské dítě a covid situaci ještě zhoršil? Co radí psycholog?

Tipy na domácí vánoční dárky: Od dětí pro prarodiče a za pár korun!

Elitní psycholog Ptáček (48) se pohřešuje! „Jedu do práce,“ řekl a zmizel, manželce psal podivné zprávy

Psycholog Štěpán Vymětal: Emoce přijdou později!

Rusovlasá misska prozradila plán na Vánoce: Syna si s budoucím exmanželem střídají po dnech

Yvetta Blanarovičová se pochlubila maminkou (84): Trávily spolu Vánoce, ale se širší rodinou už se neviděly rok

Dojímá nás víc opuštěný pejsek než člověk s kyslíkovou maskou, upozorňuje psycholog

Vánoce budou smutné, otázky ohledně Hanky mě drásají, říká Štefan Margita

Nevyplněná vánoční přání dětí: Stres letos poznamená mnoho rodin, přiznává psycholog

Dlouhodobý strach je toxický, varuje psycholog! A slova o úzkosti zažrané do mozku

Vánoce na dluh má každý 10. Čech: Je pro vás půjčka riziko? Otestujte se!

Babišova Monika přijde o radovánky v Alpách. Premiér: Budeme doma, Vánoce budou letos jiné

Takhle vypadají Vánoce v Los Angeles, napsala k fotce v plavkách Eva Longoria (46)

Česko bez nouzového stavu: Jak prožijeme silvestr?

Vánoční stromečky celebrit: Anna K. ukázala pejska, Myslivcová prsa, Konvičková dárek a Stránský levitující jehličnan!

Domácnosti zasáhla krize, Ježíšek se často musí uskromnit: Expertka radí, jak to sdělit dětem

Babiš: Volněji po Velikonocích

Psycholog Ptáček (†48) před smrtí Editě slíbil: Děkuji za důvěru, přijdu rád...

Řezání do kůže, škubání vlasů, poruchy příjmu potravy! Psycholog o stresu dětí v pandemii

Rada pro výherce čtvrt miliardy ve Sportce: Peníze dejte na rok k ledu, vzkazuje psycholog!

Svátky poslanců se čtyřmi a více dětmi: Vánoce jako ve včelím úlu i limity na počet dárků

Davy lidí v ulicích, hospodách i obchodech: Méně se bojíme a dost jsme se rozpili, říká psycholog

V pomoci Ukrajině si vybíjíme i frustraci z covidové pandemie, soudí vojenský psycholog

Psycholog o obětech tornáda: Absolutní bezmoc lidí, Hodonínsko není Kansas

V pomoci Ukrajině si vybíjíme i frustraci z covidové pandemie, máme viditelného nepřítele, míní vojenský psycholog

Jak pomoci dětem s návratem do školky? Záleží i na učitelkách, soudí psycholog

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy