Ženy a děti poslali do bezpečí: Ukrajinští tátové teď půjdou do války

Zdroj Zdroj: blesk.cz     25.02.2022 (10:28)     Sekcia bulvár

Emotivní video ukrajinského táty, který se loučí se svou rodinou, v posledních hodinách obletělo svět. Podobných situací se přitom v zemi napadené Ruskem dějí tisíce. Prezident Zelenskyj vyhlásil všeobecnou mobilizaci a zakázal opustit zemi všem mužům ve věku od 18 do 60 let. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Morálka je vysoká, i naše bojovnice se drží, řekl Blesk Zprávám mluvčí Azova z obklíčeného Mariupolu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.05.2022 (16:05)     Sekcia bulvar

V obklíčení mohutné ruské přesily odolává posádka Mariupolu, skrývající se v rozlehlém komplexu oceláren Azovstal. Poslední ženy a děti poslali obránci do bezpečí, zůstávají hlavně bojovníci – a bojovnice.

 

Cesta těžce nemocných dětí z Charkova: Matky volí mezi smrtí na cestě nebo pod bombami

Zdroj Zdroj: blesk.cz     05.03.2022 (18:32)     Sekcia bulvar

Z válečné Ukrajiny prchají i matky s těžce nemocnými dětmi. Ze zničené charkovské oblasti samy převezly holčičky a chlapce s potřebou paliativní péče. Speciální dopravu nebylo možné zorganizovat, protože je město obležené ruskými vojáky, a ženy s dětmi tak musely překonat chaos, strach i davy lidí. Téměř vyhráno měly, jakmile se dostaly do Lvova. U polských hranic vypravili ukrajinští a polští lékaři zdravotnický vlak, který nemocné děti dopravil do Polska, do bezpečí. 

 

Kněz vybízel Rusky, aby rodily více dětí a posílaly je do války: Sám zemřel na frontě!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.11.2022 (10:50)     Sekcia bulvar

Ruský vojenský duchovní Michajl Vasiljev, v minulosti povzbuzoval ruské ženy, aby plodily více dětí a nemusely se následně trápit tím, že je posílají do války na smrt. Vyjádření sklidilo velkou kritiku a ženy si z knězových slov klepaly na čelo. Ironií osudu je, že sám duchovní padl na frontě. Informovala o tom v neděli ruská pravoslavná církev.

 

„Maminka tě miluje.“ Ukrajinští rodiče předávají kvůli Putinově okupaci děti cizincům

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.06.2022 (05:00)     Sekcia bulvar

Ukrajinští rodiče z okupovaných měst posílají své děti na cestu s cizinci, chtějí jim tak zajistit vyšší šance na přežití v době války, informovala ukrajinská poslankyně Kira Rudyková během své návštěvy Velké Británie. „Do batůžků jim dali malé vzkazy a pak je předali cizincům, aby je ochránili,“ uvedla Rudyková a požádala britskou vládu, aby Ukrajině poskytla rakety s dlouhou dráhou doletu. Zásoby potravin vyvážených z Ukrajiny světu vystačí jen na několik dalších týdnů.

 

Stateční tátové (†37) se utopili při záchraně svých dětí: Pomoci se jim marně pokoušeli i mladí manželé

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.12.2020 (18:12)     Sekcia bulvar

Drama se odehrálo na pláži v australském Queenslandu. Tátové Richard Capbagan (†37) a Denny Jade Caballa (†37) se tam snažili zachránit své tři děti z obřích vln. Sami se přitom dostali do problémů. Na břeh jejich bezvládná těla vytáhl Broc Harris (23) se svou těhotnou manželkou, kteří u pláže kempovali. Na břehu se jeBroc pokoušel muže oživovat, ale marně. Statečným otcům už nedokázali pomoci ani přivolaní záchranáři. Všechny tři děti se nakonec dostaly v pořádku na břeh.

 

Nechtějí je vrátit rodičům! 300 dětí uvázlo na letních táborech v okupovaných částech Ukrajiny

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.09.2022 (20:00)     Sekcia bulvar

Asi tři sta dětí z ukrajinské Charkovské oblasti uvázlo na letních táborech na územích pod ruskou kontrolou, uvádějí podle agentury AP ukrajinští představitelé a rodiče dětí. Ruská okupační správa v ukrajinském Izjumu a v dalších městech, která byla donedávna pod kontrolou ruských sil, propagovala bezplatné tábory jako možnost, jak si děti mohou odpočinout od války. Organizátoři táborů ale nyní odmítají děti vrátit jejich rodičům.

 

Masakr Lidic hodinu po hodině: Muže zastřelili, ženy poslali do táborů, děti do plynu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     10.06.2021 (10:44)     Sekcia bulvar

Letos si připomínáme smutné výročí. Uplynulo už 79 let od zkázy obce Lidice, kterou nacisté vyhladili v rámci teroru po úspěšném atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha (†38), k němuž došlo 27. května 1942. Všichni muži z Lidic byli zastřeleni, ženy putovaly do koncentračních táborů a většina dětí bohužel skončila v plynových komorách. Jak hrůza v Lidicích vypadala den po dni?

 

Nadace Naše Děti pomáhá dětem a matkám z Ukrajiny: Potřebují peníze na školní potřeby

Zdroj Zdroj: blesk.cz     10.04.2022 (18:52)     Sekcia bulvar

Nadace Naše Děti pořádá sbírku na pomoc dětem a jejich maminkách z Ukrajiny, kteří prchají z války zmítané země do České republiky. Slušné peníze se již podařilo vybrat, bude ale potřeba víc. Peníze půjdou hlavně na oblečení nebo pomůcky do školy pro děti.

 

Ukrajinští Romové si stěžují, že je v Česku nechtějí ubytovat: Podle hasičů je problém v jejich požadavcích

Zdroj Zdroj: blesk.cz     20.04.2022 (05:00)     Sekcia bulvar

Romská rodina na útěku z Ukrajiny tvrdí, že ji v Česku nechtěli ubytovat a uprchlíky proto poslali je do Německa. Podle hasičů je ale problém v tom, že ukrajinští Romové chtějí bydlet ve skupinkách po třiceti až padesáti lidech. A to už je nad rámec možností.

 

Zemřela Marie Šupíková (†88): Přežila vyhlazení Lidic, převýchovu v Německu i covid

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     24.03.2021 (05:00)     Sekcia bulvar

Bylo jí necelých deset, když nacisté vpadli do Lidic. Muže postříleli, ženy a děti odvezli, vesnici srovnali se zemí. Marii Šupíkovou (†88) poslali s hrstkou vybraných dětí na převýchovu do Německa. Ostatní děti zavraždili. Marie Šupíková v noci na pondělí zemřela.

Strach ze smrti a koronaviru i hádky rodičů: V karanténě trpí děti víc než jindy

Trojnásobná vražda mámy a dvou dětí v Hořovicích. Vrahovi vzkazovala: Cítím se vedle tebe v bezpečí!

Ze „zmizelých“ během války jsou sexuální otrokyně: Ukrajinky i děti jsou pašovány do Emirátů!?

Muže zastřelili, ženy poslali do táborů, děti do plynu: Lidice, kruté výročí českých dějin

Expert Svárovský: Ruští vojáci nasávají, ukrajinští pít nesmí. Jak to ovlivní konec války?

Ukrajinští piloti žadoní o stíhačky F-16: Jinak s ruskou leteckou nadvládou nic nezmůžeme

Bratři přišli o manželky jen 10 měsíců po sobě: Janu (†38) i Gabču (†34) jim vzala rakovina

Nešťastné osudy matek: Zatímco ukrajinští otcové bojují na frontě, ženy zůstávají samy s dětmi

Tátové mají svůj den

Novinářka Natalja utekla před Putinem do Čech: Děsivé svědectví o útoku na reaktor!

Detaily Jurečkovy důchodové reformy odtajněny: Padesátníci půjdou do penze v 66 letech. Kdy mladší ročníky?

Dmitry (16) z Kyjeva žije ve sklepě: Nad hlavami nám létají ruské rakety. Ať už hlavně neumírají děti...

Žbirkův (†69) syn David: Pár dní po tátově pohřbu utekl do USA!

Mrtvé a zmrzačené děti, tisíce odvlečených. Zelenská připomněla zvěrstva Putinovy války

Srdceryvné loučení rodin, které prchají z Ukrajiny do bezpečí: Na shledanou! Pokud přežijeme...

Tolik zla v tak koncentrované podobě mě překvapilo, říká Kubal o válce

ONLINE: Důležitý postup Ukrajinců v Záporožské oblasti. A další drony nedaleko Moskvy

Libor Bouček o výchově dětí: Syna nechal bez jídla i pití

Rus odsouzený za bestiální vraždu seniorky byl propuštěn z vězení do války. Už podruhé

Sotva se dostali do bezpečí, vyskytla se další hrozba: Uprchlíky ohrožují zločinecké gangy

Ruská válečná loď, kterou námořníci poslali „do pr*ele“ hoří! Zasáhly ji ukrajinské rakety

Aby zapomněly na hrůzy války: Ukrajinské děti našly azyl v příměstských táborech

Děti zasedly do lavic a teď je čeká... 103 dnů volna!

VIDEO: Ukrajinci osvobodili obec Robotyne. Traumatizované seniory evakuovali ze sklepů

ONLINE: Bojovníci z Azovstalu skončili v rukách Rusů. Půjdou před válečný soud?

ONLINE: Rusové poslali rakety na Sumy. Jedno dítě zemřelo, další je ve vážném stavu

Hvězda Sexu ve městě má nevšední rodinu: Jedenáct dospělých na pět dětí

Ukrajinští hudebníci zavítali na Metronome Festival do Prahy: Pomáhali vybrat peníze i pro postižené děti

Ukrajinci si zvykají na nový domov: Čeština půjde dětem rychle, dospělí musí debatovat

Detaily důchodové reformy odtajněny: Padesátníci půjdou do penze v 66 letech. Kdy mladší ročníky?

Ruská vlajková loď, kterou námořníci poslali „do pr*ele“, hoří! Zasáhly ji naše rakety, říkají Ukrajinci

Potopili jsme ruskou vlajkovou loď Moskva! říká Arestovič. Stejnou dříve Ukrajinci poslali „do pr*ele“!

Jsi zrůda, s tebou se bavit nebudeme! Bezdětné ženy často čelí nátlaku a nenávisti okolí

ONLINE: Začala druhá fáze války, hlásí Kyjev. Rusové spustili tvrdé útoky na východě Ukrajiny

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy