Zima na Ukrajině: Nastane letos katastrofa? Žádný scénář není dobrý, předpovídají experti

Zdroj Zdroj: blesk.cz     02.12.2024 (05:00)     Sekcia bulvár

Ukrajinu již čeká třetí zima během války s Ruskem, píše nezávislý server Meduza. Minulý i předešlý rok Rusové masivně útočili na energetickou infrastrukturu. Zimy tehdy byly poměrně mírné, změní se to letos? Experti zhodnotili situaci a představili tři scénáře toho, co by mohlo následovat. Podle nich hrozí lidem i smrt kvůli mrazu a nepřístupným zdrojům, další upozorňují, že to způsobí odliv dalších uprchlíků do Evropy. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Skoro 30 °C stupňů v říjnu? Nezvykle teplá má být i zima. Češi místo svetrů kupují bazény

Zdroj Zdroj: blesk.cz     04.10.2023 (05:00)     Sekcia bulvar

Podzim jako by v Česku ještě ani nenastal. Teploty venku jsou nezvykle vysoké, v úterý bylo dokonce 29,8 stupně Celsia. Den co den padají teplotní rekordy, už nyní je jasné, že minulý měsíc září bude pro několik evropských zemí nejteplejším v historii měření. Sychravo nastane nejdříve na konci října, ale ani tehdy žádný velký mráz nečekejte. Meteorologové předpovídají, že nadprůměrné teploty budou pokračovat až do zimy. Netypické počasí už proměňuje i nákupní chování Čechů.

 

ONLINE: Na Ukrajině nejspíš nastane příští rok významný posun, míní Petr Pavel

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.12.2023 (15:59)     Sekcia bulvar

Vývoj konfliktu na Ukrajině ukazuje, že velmi pravděpodobně příští rok nastane nějaký významný posun. Podle dosavadních indicií nebude úplně v nejlepším slova smyslu. V rozhovoru pro web Seznam Zprávy to řekl prezident Petr Pavel. „Nastane nová situace, kterou budeme muset řešit,“ poznamenal. Dramatické dění sledujeme v online reportáži.

 

V sobotu nastane zimní slunovrat, dny se začnou pozvolna prodlužovat

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     18.12.2024 (06:40)     Sekcia bulvar

Praha - V sobotu v 10:20 středoevropského času nastane zimní slunovrat a začne astronomická zima. Na severní polokouli bude nejkratší den a nejdelší noc v roce. Slunce vstoupí do znamení Kozoroha a...

 

Česko čeká nejkratší den v roce, zimní slunovrat nastane v úterý odpoledne

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     19.12.2021 (07:11)     Sekcia bulvar

Praha - V úterý 21. prosince v 16:59 klesne Slunce na své zdánlivé pouti až k obratníku Kozoroha. Nastane zimní slunovrat a začne astronomická zima. V tomto období je na severní polokouli...

 

Lipavský o možné válce na Ukrajině: Jsme připraveni na nejhorší scénář. Česko pošle munici

Zdroj Zdroj: blesk.cz     21.01.2022 (18:02)     Sekcia bulvar

Česká republika je připravena i na nejhorší scénář vývoje na Ukrajině, řekl dnes ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Česko je podle něj připraveno podpořit případné sankce proti Rusku. Zdůraznil potřebu zachování komunikace. Podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) Česko věří v mírové zakončení krize. Domnívá se, že není v zájmu Ruska situaci eskalovat. Černochová na tiskové konferenci potvrdila, že Česká republika daruje Ukrajině dělostřeleckou munici ráže 152 milimetrů.

 

„Čeká nás celkem normální zima.“ Zásobníky plynu v ČR jsou naplněny z 99 procent, prozradil Síkela

Zdroj Zdroj: blesk.cz     10.11.2022 (09:02)     Sekcia bulvar

Zima se kvapem blíží, podle pranostiky by už v pátek na svatého Martina mohl přijít sníh. S klesajícími teplotami se ale zvyšuje potřeba topení a plynu letos kvůli válce na Ukrajině není mnoho. Česko je ale podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) připravené a vedle toho, že máme zásobníky plné na 99 %, tak podle ministra i pilně šetříme. Poznamenal, že nás nejspíše čeká i normální zima, jenom možná budeme méně topit a kvůli inflaci méně nakupovat. A zmínil, že přípravy na další zimu začnou už po konci té, která je pomyslně za rohem. 

 

Rána pro Putina. Zima má být v Evropě mírná, odhadují meteorologové. Dočkáme se sněhu?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.11.2022 (05:00)     Sekcia bulvar

Pokud letos Evropu nezasáhne krutý mráz, energie nám vystačí, shodují se experti napříč kontinentem. Počasí je zatím příznivé, ale… vydrží tak? Vypadá to, že ano. Podle dat meteorologů z evropské služby Copernicus Climate Change Service (C3S) bude letošní zima mírná, a to díky atmosférickému jevu La Niña, který vstoupí do svého – dost nezvyklého - třetího období.

 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Zima se nevzdává!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     04.05.2021 (05:00)     Sekcia bulvar

Zima se letos ne a ne vzdát vlády! Zatímco loni touto dobou se po Krkonoších již proháněli cyklisté, letos se cesty pro letní provoz ještě nepodařilo zcela prohrnout. A navíc na ně zase nasněžilo!

 

Už dnes ve 13.40 hod.: Jak nás ovlivní Vraní úplněk?

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     07.03.2023 (12:00)     Sekcia bulvar

Zima pomalu předává vládu rodícímu se jaru. Změnu posvětí Vraní úplněk. Nastane dnes ve 13.40 hodin a letos bude ve znamení pořádkumilovné Panny. Čeká nás nejen nebeská podívaná, ale mnozí pocítí jeho sílu i na sobě.

 

Magický vraní úplněk je tady! Terapeutka prozradila, co důležitého přinese

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.03.2023 (08:42)     Sekcia bulvar

Zima pomalu předává vládu rodícímu se jaru. Změnu posvětí vraní úplněk. Nastane dnes ve 13.40 hodin a letos bude ve znamení pořádkumilovné Panny. Čeká nás nejen nebeská podívaná, ale mnozí pocítí jeho sílu i na sobě.

Ministr průmyslu Síkela: Některé země řešení hledat nechtěly

Putin před tribunál? Experti zmínili překážky, s vyšetřováním „zločinu všech zločinů“ by musel souhlasit!

ONLINE: Pavel čeká na Ukrajině významný posun. Zelenskyj chválí 12. balík sankcí EU na Rusko

Zima jako zbraň: Podle experta se žádná jiná krize neodehrává v takovém chladu jako na Ukrajině

Pohádkový princ Josef Zíma prozradil, jestli se letos na Vánoce setká s rodinou: Letos je to všechno špatně

ŽIVĚ: Síkela o energetické krizi. Jak jsme připraveni na blížící se zimu?

Jak zima ovlivní válku? Experti popsali, s čím se Rusové a Ukrajinci budou potýkat

Rusko může „záměrně zosnovat“ jadernou katastrofu na Ukrajině, varují experti před nebezpečím v Záporoží

Písařovicové útěk z Česka: POCITY TRAPNOSTI

Zrada a velký prů*er! Mórová chce dát Čechy k soudu

Černý scénář pro Afghánistán: Může uprchnout další půl milion lidí. Experti mají obavy

Černý scénář pro Afghánistán: Může uprchnout další půlmilion lidí. Experti mají obavy

Scénář, že nastane recese, nelze vyloučit, varuje ekonom. Kdo může za rekordní drahotu?

Meteorologové předpovídají: Taková bude zima v Evropě

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Vrátí se ještě zima? Možná koncem února

Černý scénář se nekoná? Světový obchod nakonec o tolik nepoklesne, tvrdí experti

Češi bojující na Ukrajině: Jednotka volá o pomoc!

Překroucené a nesprávné: Experti „rozebrali“ tvrzení Moskvy o vývoji biologických zbraní na Ukrajině

Berenika Kohoutová chtěla ubytovat uprchlíky: Odešli, byla jim tu zima, krčí rameny

Utrpení krále české dechovky Josefa Zímy: Lékaři vyřkli děsivý ortel

Utrpení krále české dechovky Pepíčka Zímy (92): Amputace nohy?!

Po teplém podzimu mírná zima: Nejtepleji za 125 let

Brusle letos v zimě? Leda ty kolečkové...

Lidé si pronajímají Airbnb na Ukrajině, ale přijet nechtějí: Rezervacemi jen pomáhají

Rusové mají na Ukrajině nejméně 21 center, kde drží a vyslýchají zajatce, tvrdí američtí experti

Sex před představením není dobrý, to mohou jen basisti, říká Štefan Margita

V provokaci následuje manžela: Petra Vojtková se nahá naložila do zajímavé lázně

Pohádkový princ Josef Zíma prozradil, jestli se na Vánoce setká s rodinou: Letos je to všechno špatně

ONLINE: Experti potvrdili škody v Záporožské elektrárně! A na Ukrajině padlo 50 tisíc okupantů

Zima přišla na Ukrajinu. Rusové ji znají, ale bude jejich výstroj a morálka stačit?

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Teplo není, ale... Je vlastně zima?

Válečný kabinet! Jen samé zbraně a žádný mír. Fico dál kritizuje Brusel kvůli pomoci Ukrajině

ONLINE: Rusko se na Ukrajině připravuje na novou ofenzivu, míní experti. Kdy přijde?

Přijde teplé léto, předvídají meteorologové. Předpovědi na čtvrt roku už jsou celkem spolehlivé

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy