Zvelebení Centrálního parku na Jižním Městě za desítky milionů: Nové lavičky, toalety i lampy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.03.2025 (16:33)     Sekcia bulvár

Pražský magistrát nechá upravit další části Centrálního parku na Jižním Městě, který je mezi stanicemi metra C Opatov a Háje. Pražští radní v pondělí schválili výběr zhotovitele na další úpravy. Práce provede firma Cetus Plus zhruba za 74,9 milionu korun bez DPH a hotovo by mělo být příští rok. Město v parku plánuje vedle úprav cest nebo výsadby rostlin také stavbu amfiteátru či kavárny. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Centrální park se stane pýchou Jižního Města. Přibude kavárna, amfiteátr, gril i více zeleně

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.02.2022 (17:28)     Sekcia bulvar

Pražský magistrát plánuje úpravy Centrálního parku na Jižním Městě, který se nachází mezi stanicemi metra Opatov a Háje. Městští radní dnes rozhodli o zadání tendru na úpravy s odhadovanou hodnotou 78 milionů korun bez DPH. O vypsání soutěže budou ještě hlasovat zastupitelé. Město v parku plánuje mimo jiné vybudovat kavárnu, toalety a amfiteátr.

 

Praha má první „singapurské“ lampy: Obrostou rostlinami a vytvoří deštník

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.09.2022 (05:15)     Sekcia bulvar

V boji s horkem ve městě a energetickou krizí použilo město dvě lampy inspirované singapurským osvětlením. Má jít o evropské unikáty. Tvoří je lavičky na ocelové konstrukci, která je osázená popínavými rostlinami, takže až rostliny dorostou, vytvoří nad lavičkou zelený deštník. Navíc využívají šetrnější LED svítidla. Obě se nachází v Praze 6. Výroba dvou prototypů stála okolo půl milionu korun.

 

Z ulic Prahy mizí reklamní lavičky: U Hřiba před domem už jsou nové, jinde si ale senioři nesednou. Jak to?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.08.2022 (05:00)     Sekcia bulvar

Z pražských ulic mizí 1 400 reklamních laviček poté, co se magistrát rozhodl vypovědět smlouvu s jejich provozovatelem. Jejich náhrada ale vázne. V Praze 13 s tím mají problémy například senioři, kterým zmizely lavičky v okolí tamní polikliniky. Teď si nemají kde sednout. Přitom na Jižním Městě, kde bydlí pražský primátor, lavičky už jsou. Kde to vázne a jak dlouho to ještě váznout bude?

 

Náruživý zloděj řádil na Jižním Městě. Sebral kondomy i lubrikanty a mazal pryč, hledá ho policie

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.01.2021 (10:54)     Sekcia bulvar

Zřejmě pořádně náruživého zloděje mají v hledáčku pražští policisté. Muž v půli prosince vešel do drogerie na Jižním Městě a ukradl tam desítky balení kondomů i lubrikačních gelů, vibrační kroužky a elektrický pilník! Škoda šplhá do tisíců korun. Při činu ho zachytily kamery, poznáte ho?

 

Konec smradu v Tyršově sadu: V centru Brna vyrostou nové záchody za čtyři miliony

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.09.2021 (09:15)     Sekcia bulvar

Nevábná vůně a špína, tak se dá charakterizovat stav některých brněnských parků, v jejichž blízkosti chybí toalety. V Tyršově sadu, který je kulturní památkou ČR, proto WC postaví. Bude stát 3,7 milionu a hotovo by mělo být už příští rok.

 

Pandemie v obchoďácích zakryla lavičky a... Senioři omdlévají vysílením!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     29.05.2021 (12:00)     Sekcia bulvar

Ještě chvíli a omdlím. To si říkala seniorka paní Jana (77) v ostravském Shopping parku. Sem se vydala koupit dárek. Zapomněla však, že veškeré lavičky a posezení jsou kvůli covidu zakryté.

 

Dramatická honička na Jižním Městě. Motorkář (44) nejprve naboural autobus, potom se „vysekal“ znovu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.07.2023 (19:14)     Sekcia bulvar

Během pondělních podvečerních hodin došlo k dramatické situaci na pražském Jižním Městě. Policisté měli v plánu zkontrolovat doklady projíždějícího řidiče skútru. Buď se mu nezamlouval jejich nápad, nebo si náhodou spletl plyn s brzdou. Svůj omyl pochopil v řádu minut.

 

Na Jižním Městě vyroste parkovací dům za 660 mega. V parku na střeše se budou moci procházet senioři

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.03.2025 (13:31)     Sekcia bulvar

P+R parkovací dům na Opatově v Praze 11 postaví pro hlavní město za 663,8 milionu korun bez DPH sdružení firem BAK stavební společnost, Metrostav DIZ a Geosan Group. Výsledek tendru schválili městští radní. Stejnému sdružení už magistrát jednou zakázku přidělil, ale následně tendr po námitkách dalšího účastníka a kritice antimonopolního úřadu zrušil. P+R parkoviště zajišťují mimopražským řidičům parkování v návaznosti MHD.

 

Posezení ze stavebního "bordelu": V Plzni testují recyklované lavičky

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.12.2021 (09:15)     Sekcia bulvar

Nové lavičky z betonu a recyklovaných materiálů, stavební suti a plastu, testuje na svém území první plzeňský obvod. Designově zajímavé kusy mají mít delší životnost. Navíc, když doslouží, opět se zpracují a vše začne nanovo. Pokud se lavice, umístěné zatím u 34. základní školy v Gerské ulici, osvědčí, přibudou i na další místa ve městě.

 

Obří potopa na Jižním Městě: Pod silnicí praskl na několika místech vodovod!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.02.2025 (17:10)     Sekcia bulvar

Praha se v posledních potýká s pomyslnou nevraživostí přírodních živlů. Zatímco celé město poznenáhlu pokryla sněhová přikrývka, na Jižním Městě mají zase co do činění vodou. V Mendelově ulici totiž hned na několika místech prasklo vodovodní potrubí. Z podzemí voda vyvěrala po stovkách litrů za vteřinu!

Na Sněžce vznikají lavičky, materiál dopravil na vrchol vrtulník

Požár vyhnal lidi z postelí: Hasiči na Jižním Městě hasili oheň ve sklepě obytného domu

Cukrovkářka Jana v obchodním centru málem omdlela: Proč nejsou lavičky pro důchodce?

Radost z opraveného hřiště Koníček ve Stromovce: Děti tam najdou houpačky, trampolíny i pískoviště

Nové parkourové hřiště na Jižním Městě: Vytiskli ho na 3D tiskárně. „Rozvíjí nejen tělo, ale i ducha,“ říká jeho patron

Inteligentní lampy v Plzni: Mění intenzitu světla, „šajní“, když jde někdo kolem

Tragédie na Jižním Městě: Zemina zavalila muže (†63), i přes resuscitaci nepřežil

Nové lavičky v Brně jsou past: Padají do nich mobily a peníze! Šťouchat se musí klackem

Škatulata na Jižním městě. Hlavní město smění pozemky s Prahou 11 a soukromníky

Tragédie na Jižním Městě: Zemina zavalila muže (†63) ve výkopu, i přes resuscitaci nepřežil

35 milionů na opravy hřbitovů v Ostravě: Největší dotace v historii

Zpustlý park Cihelná čeká obnova: Nová cyklostezka i lavičky s výhledem. Praha 1 už vypsala tendr

Nové lavičky v Železné Rudě: Z "nemocných" smrků je vytesal v zimě místní nadšenec

Nový kabát pro Sněžku za 17,8 milionu korun!

Bubeneč zdobí modernizovaný park. Přibyly lavičky, pítko a fontána s LED osvětlením

Pneumatikový terorismus na Jižním Městě? Gauner prořezává autům gumy, duši jich vypustily desítky

Hlavou přímo do lampy: Koukala do mobilu, a prásk...

Vloupačkami do aut terorizovala obyvatele Jižáku: Ženu dopadli! Na svědomí má desítky případů

Motýli a lilie na stanici metra: Lidé si vybrali, jak chtějí oživit Opatov, Bořislavku a Nové Butovice

Plzeň chystá velké investice: Zbylo jí 616 milionů! Dočkají se školy, byty i zoo

Na pražském Jižním Městě je parkourový park vyrobený 3D tiskem

Rozhodněte, jak se změní okolí parku Koliště! Brno na to chystá 77 milionů

Řidič na silvestra zdevastoval luxusní ferrari! Napálil do lampy v Bohnicích

Za zákaz vstupu dětem do restaurace 50 tisíc. Soud potvrdil pokutu majiteli restaurace na Jižním Městě

Dopravní omezení na Jižním Městě i na D1: Most přes dálnici čeká rekonstrukce

Parkourové hřiště na Jižním Městě vytiskli na 3D tiskárně. „Rozvíjí tělo i ducha,“ říká jeho patron

Konec jedné světelné éry! V Praze vymění oranžově svítící lampy: Legendární oranžovou vystřídá teple bílá

Mistryně sladkého klamu. Její dorty vypadají jako crocsy i čistič toalety

Černá stavba v Modřanech! Povodňová dopadla jako Sofiják, Lidé do parku za 11,5 milionu nesmějí

Zvláštní věc: vila má v jedné koupelně čtyři toalety, prý to tak chtěly skautky

Podcast: Jak se změní České Švýcarsko? Horolezci se do parku možná nevrátí, některá zvířata též ne, říká mluvčí

Jihoměstská radnice plánuje koupaliště za 200 milionů. Opozice kritizuje cenu i umístění

Masarykovou univerzitou hýbe "záchodová kauza": Studentky okupují pánské toalety

Letitá bolístka „Jižáku“ vyléčena? Ubytovna Sandra je po rekonstrukci a čeká na první nájemníky

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy