Dvě penalty, červená, strkanice na závěr. Slezské derby rozhodl exopavský Svozil

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.12.2020 (17:48)     Sekcia sport

Hrálo se bez diváků, přesto bylo derby Opavy s Ostravou ostré jako břitva. Sudí Pavel Franěk rozdal jedenáct žlutých karet, hned dvě viděl hostující obránce Pokorný, pro kterého utkání skončilo už v nastaveném čase prvního poločasu. Oba týmy zahrávaly pokutový kop, domácí v této disciplíně ale neuspěli a Baníku podlehli 1:2. Třaskavé utkání ukončila velká strkanice, ve které hráli prim bouřliváci Patrizio Stronati a Pavel Zavadil. celý článek

Plzeň doma překvapivě podlehla Karviné, Opava nezvládla nervózní závěr derby a prohrála proti Baníku

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     05.12.2020 (20:23)     Sekcia sport

Fotbalisté Ostravy zvítězili v 10. ligovém kole ve slezském derby v Opavě 2:1, přestože od závěru prvního poločasu hráli v deseti bez vyloučeného Jakuba Pokorného. Skóre otevřel v 78. minutě z penalty hostující Dyjan Carlos de Azevedo, v 86. minutě sice srovnal Jan Žídek, ale v úvodní minutě nastavení rozhodl Jaroslav Svozil. Žídek v 15. minutě za bezbrankového stavu neproměnil penaltu.

Karviná si na dlouho oslabeném Baníku vylámala střelecké zuby

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.08.2024 (20:01)     Sekcia sport

Slezské derby nemělo vítěze. Slezské derby nemělo ani střelce branek. K vidění však byly červené karty, kterou po zásahu videa schytal před koncem prvního poločasu Erik Prekop z Baníku v samotném závěru domácí Jaroslav Svozil. Karviná však neobjevila klíč k otevření Markovičovy svatyně.

Baník navzdory dlouhému oslabení vyhrál derby

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.12.2020 (15:54)     Sekcia sport

Bylo to hodně vypjaté, říkal po vítězné trefě v derby ostravský Svozil

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.12.2020 (12:21)     Sekcia sport

Běžela první minuta nastavení, když Fleišman z přímého kopu trefil břevno. Jenže Svozil se rybičkou vrhl po míči a dal gól. „Bylo to pro mě hodně vypjaté, protože jsem tady působil. Je to pro mě strašně silný okamžik,“ prohlásil Jaroslav Svozil. „Teď jsem ale v Baníku a jsem rád, že derby je naše.“

Sparta zvládla první derby, z penalty rozhodl Karabec

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.02.2024 (20:47)     Sekcia sport

První derby tohoto týdne zvládla lépe Sparta, která vyplenila Eden. Letenští ve čtvrtfinále fotbalového domácího MOL Cupu porazili Slavii 3:2 po prodloužení a v podstatně radostnější náladě půjdou do nedělního ligového derby. Duel rozhodl ve 114. minutě z penalty Karabec. V neděli se hraje na Spartě.

Saňák po výhře v derby: Kluci mi ukázali správné mušketýry

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.08.2024 (23:42)     Sekcia sport

Devět žlutých karet, jedna červená, tři góly, strkanice i pohledné akce. Východočeské derby mělo vše, co správný duel rivalů má mít. Pardubice si v duelu s Hradcem Králové po dvou prohrách v řadě připsaly za výhru 2:1 tři body a trenér Jiří Saňák mohl tak být patřičně šťastný, že jeho tým ukázal sílu v ten pravý čas.

Fotbalisté Chelsea zdolali v derby Crystal Palace, z penalty rozhodl Madueke

Zdroj Zdroj: sport.cz     27.12.2023 (22:55)     Sekcia sport

Fotbalisté Chelsea porazili doma v 19. kole anglické ligy Crystal Palace 2:1. V závěru rozhodl londýnské derby střídající Noni Madueke z penalty. Wolverhampton i díky dvěma gólům korejského útočníka Hwanga Hi-čchana zvítězil na hřišti Brentfordu 4:1.

Surový zákrok, chycená penalta a gól z poslední akce. Slezské derby nabídlo velké emoce

Zdroj Zdroj: sport.cz     09.10.2022 (10:20)     Sekcia sport

Jediný gól, navíc až na úplném konci nastaveného času, zato spoustu emocí i krvavé zranění přineslo druhé slezské derby sezony ve Fortuna národní lize. Na stadion v Karviné-Ráji přijela Opava, která měla k zisku cenného bodu hodně blízko. O domácí výhře ale z poslední akce rozhodl střídající debutant v karvinském dresu 19letý Nigerijec Lucky Ezeh.

Svozil by si po třinácti měsících na marodce na hřišti užil i minutu

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.05.2023 (08:18)     Sekcia sport

Na hřiště se těšil už v zimní přípravě, kterou s prvním týmem Baníku obránce Jaroslav Svozil absolvoval celou. Dočkal se ale až v úvodním utkání nadstavby proti Brnu, kdy v 83. minutě vystřídal Srdjana Plavšiče. Závěr zápasu odehrál na pro něj nezvyklém postu defenzivního záložníka.

Slezské derby slibuje vypjatý boj. Pozor na Opavu, varuje Smetana

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.04.2021 (09:59)     Sekcia sport

Slezské derby na moravské půdě nabídne v sobotu 26. kolo první fotbalové ligy. V něm Baník Ostrava od 16 hodin na Městském stadionu ve Vítkovicích přivítá Slezský FC Opava. Na svém hřišti nastoupí i MFK Karviná, která také v sobotu od 14 hodin hostí Viktorii Plzeň.

Slezské derby je tady. Karvinští fotbalisté hostí ostravský Baník

Opava nezvládla nervózní závěr derby a prohrála proti oslabenému Baníku, Pardubice remizovaly s Bohemians

Fotbalisty Karviné a Ostravy čeká ve středu odložené slezské derby

Karviná - Baník Ostrava, slezské derby, potvrdí hosté roli favorita?

Řež, strkanice, lavičky na hřišti. Divočina s Kryvbasem je minulost, ujišťují viktoriáni

Slezské fotbalové derby rozhodly v Opavě tři letní karvinské posily

Divočina ve Freiburgu, čtyři penalty a červená karta! Mohuč po třech porážkách remizovala

Liverpool se zabarvil do červena. Merseyside derby rozhodl dvěma góly Mohamed Salah

Jindřich Trpišovský: Lidé si z toho derby budou pamatovat jen 2 červené, 2 penalty a strkanice

Slezské derby pro Opavu! Favorit zaváhal a komplikuje si boj o postup

Lacazettova penalta vyhrála Arsenalu derby s Tottenhamem, Leicester si zastřílel

Slezské derby fotbalistů Karviné a Opavy bylo vypjaté a plné emocí

První slezské derby sezony bez vítěze. Baník chvátal, Karviná byla ustrašená

Zajíc dvěma góly rozhodl slezské derby

Zlín - Slovácko 1:2, oba rivalové kopali penalty, domácí díky ní vedli

Vulgarity a emoce! Šádek řídí rozhodčí od lajny. Já když překročím čáru, jsem za vyvrhele, mrzí Radu