Nezlomná ikona Bilbaa. Iňaki, syn migrantů, kteří bosí přešli Saharu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.02.2023 (13:59)     Sekcia sport

Posledních téměř sedm let, přesněji od 20. dubna 2016, bylo pravidlem, že když hraje Bilbao zápas španělské ligy, hraje také Iňaki Williams. První fotbalista tmavé pleti, který v dresu baskického klubu dal gól, stvořil sérii, o níž se jiným může jen zdát. A jeho příběh také stojí za to. celý článek

Barcelona má zájem o klenot z Bilbaa. Nico Williams by mohl být náhradou za Dembelého

Zdroj Zdroj: fotbalportal.cz     14.09.2023 (15:17)     Sekcia sport

Iňaki Williams byl kdysi považován za opravdu elitní talent španělského fotbalu a klenot Bilbaa. Stejně jako Iker Muniaín byl ale asi až moc pohodlný a promeškal šanci na přestup. Nyní je hvězdou Bilbaa jeho mladší bratr Nico. Udělá tu stejnou chybu? Zájem o mladého španělského reprezentanta má především Barcelona, která by jím chtěla nahradit Ousmane Dembelého.

Penalta v nastavení zajistila fotbalistům Bilbaa remízu na Mallorce

Zdroj Zdroj: sport.cz     01.05.2023 (21:03)     Sekcia sport

Fotbalisté Bilbaa odvrátili ve španělské lize porážku na hřišti Mallorky v šesté minutě nastavení. Na 1:1 vyrovnal z penalty nařízené za hru rukou ghanský útočník Iňaki Williams, který dal devátý gól v soutěži a je nejlepším střelcem baskického týmu. Domácí vedli od 58. minuty, kdy se trefil korejský záložník I Kang-in.

Williams z Bilbaa po téměř sedmi letech vynechá ligový zápas

Zdroj Zdroj: sport.cz     29.01.2023 (19:30)     Sekcia sport

Fotbalový útočník Iňaki Willliams po téměř sedmi letech vynechá ligový zápas. Ghanský reprezentant schází kvůli zdravotním problémům v nominaci Bilbaa na dnešní zápas s Celtou Vigo. "Williamsova neuvěřitelná série je u konce," napsal baskický klub na twitteru.

Iňaki a Nico Williamsovi si jako další bratři zahrají na MS za různé týmy

Zdroj Zdroj: sport.cz     14.11.2022 (16:35)     Sekcia sport

Útočníci Iňaki a Nico Williamsovi z Athleticu Bilbao budou po osmi letech dalšími sourozenci, kteří si na fotbalovém mistrovství světa zahrají za různé týmy. Iňaki byl dnes nominován do Kataru jako člen reprezentace Ghany, jeho mladší bratr Nico se dostal minulý týden do výběru Španělska.

Bilbao odvrátilo porážku na hřišti Mallorky

Fotbalisté Bilbaa odvrátili ve španělské lize porážku na hřišti Mallorky v šesté minutě nastavení. Na 1:1 vyrovnal z penalty Iňaki Williams.

Přiletěl z Afriky a skolil Barcelonu!

Zdroj Zdroj: sport.cz     25.01.2024 (14:41)     Sekcia sport

Vystoupil z letadla, nazul kopačky a knokautoval jednu z nejtěžších vah španělské kopané. Iñaki Williams z Bilbaa rozsekl středeční čtvrtfinále španělského poháru proti Barceloně (4:2), v prodloužení vstřelil vítězný gól a navrch asistoval u poslední branky, o niž se zasloužil jeho mladší bratr Nico. „Jsem jako ve snu,“ culil se ghanský forvard.

Bratři Williamsové vyřadili Barcelonu v prodloužení ze Španělského poháru

Zdroj Zdroj: sport.cz     25.01.2024 (08:26)     Sekcia sport

Fotbalisté Barcelony prohráli dramatické čtvrtfinále Španělského poháru na hřišti Bilbaa 2:4 po prodloužení. O postupu baskického týmu přes úřadujícího ligového šampiona rozhodli brankami ve 105. a 120. minutě bratři Iňaki a Nico Williamsové.

Bilbao si ve španělské lize připsalo třetí výhru v sezoně

Zdroj Zdroj: sport.cz     19.09.2024 (21:28)     Sekcia sport

Fotbalisté Bilbaa zvítězili v předehrávce 7. kola španělské ligy na hřišti nováčka Leganés 2:0. Soupeř pražské Slavie a Plzně v Evropské lize dal oba góly ve druhém poločase, postarali se o ně Dani Vivian a Iňaki Williams. V neúplné tabulce se Athletic po třetí výhře v sezoně posunul na páté místo.

Absurdní! Trenér Bilbaa zpochybňuje přínos videa po neuznané brance Barceloně

Zdroj Zdroj: sport.cz     13.03.2023 (12:55)     Sekcia sport

V plném sprintu vlétl za obrannou čtyřku Barcelony, tváří v tvář brankáři nezaváhal a prudkým zakončením rozpoutal bujaré oslavy na tribunách. Iñaki Williams si ale radost ze své vyrovnávací branky příliš dlouho neužil. Po následné konzultaci s kolegy u videa totiž hlavní rozhodčí gól neuznal, jelikož celé akci předcházela ruka Ikera Munaína. Bilbao tak nakonec s Barcelonou prohrálo 0:1 a pořádně kyselé reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Fotbalisté Bilbaa se dál drží na dosah pohárům

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.02.2022 (22:58)     Sekcia sport

Fotbalisté Bilbaa ve 23. kole španělské ligy porazili 2:1 Espaňol Barcelona. Baskický celek se v tabulce díky vítězství přiblížil pohárovým příčkám na rozdíl jediného bodu.