Tým českých sdruženářů je na MS po skoku osmý, vedou favorizovaní Norové

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.03.2023 (12:40)     Sekcia sport

Tým českých sdruženářů je na mistrovství světa v Planici po skokanské části na osmém místě, které obsadilo na minulém šampionátu. Jiří Konvalinka, Tomáš Portyk, Jan Vytrval a Ondřej Pažout ztrácejí na vedoucí Norsko dvě minuty a 15 sekund. Běh na 4x5 kilometrů začne v 15:10. celý článek

Tým českých sdruženářů je na MS po skoku osmý, vedou Rakušané

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.02.2021 (11:24)     Sekcia sport

Čeští sdruženáři jsou na mistrovství světa v soutěži družstev po skoku osmí. Čtveřice Tomáš Portyk, Jan Vytrval, Lukáš Daněk a Ondřej Pažout může útočit na vylepšení deváté příčky z předloňského šampionátu v Seefeldu. Z vedoucí pozice vyrazí v Oberstdorfu do odpolední štafety na 4x5 kilometrů Rakušané, kteří si vypracovali náskok 25 sekund před Německem.

Po skoku vede na MS závod sdruženářů Lamparter, Češi ve třetí desítce

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.03.2021 (12:15)     Sekcia sport

Ondřej Pažout byl znovu na mistrovství světa v Oberstdorfu nejlepší z českých sdruženářů ve skokanské části. Deváté místo ze středního můstku ale nenapodobil, na velkém můstku obsadil 22. příčku. Na vedoucího Rakušana Johannese Lampartera ztrácí před během dvě minuty a 55 sekund.

Riiber vede po skoku MS sdruženářů v Planici, Pažout je šestnáctý

Zdroj Zdroj: idnes.cz     25.02.2023 (12:41)     Sekcia sport

Ondřej Pažout je na mistrovství světa v Planici po skokanské části jako nejlepší z českých sdruženářů na 16. místě. Do běžecké část odstartuje se ztrátou minuty a 31 sekund na průběžného lídra Jarla Magnuse Riibera z Norska, jenž titul na středním můstku obhajuje.

Tým českých sdruženářů skončil na MS osmý, vyhrálo Norsko

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.02.2021 (11:36)     Sekcia sport

Čeští sdruženáři obsadili na mistrovství světa osmou příčku v soutěži družstev. Kvarteto Jan Vytrval, Ondřej Pažout, Lukáš Daněk a Tomáš Portyk ve štafetě na 4x5 kilometrů udrželo postavení po skokanské části. Obsazení na stupních vítězů bylo stejné jako před dvěma lety. Zvítězili Norové před Němci a Rakušany.

Úvodní závod Světového poháru sdruženářů v Ruce ovládli Norové

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.11.2023 (15:29)     Sekcia sport

Úvodní závod Světového poháru sdruženářů v Ruce ovládli Norové. Vyhrál Jens Luraas Oftebro před Jarlem Magnusem Riiberem a Jörgenem Graabakem.

Český sdruženář Tomáš Portyk je v prvním závodě po skoku třináctý

Zdroj Zdroj: sport.cz     09.02.2022 (10:09)     Sekcia sport

Z českých sdruženářů si v prvním závodě na ZOH zatím nejlépe vede Tomáš Portyk, po skoku je třináctý. V čele je Japonec Rjota Jamamoto.

Portyk se v běhu propadl, ve SP sdruženářů bere v Ruce až 28. místo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.11.2021 (16:45)     Sekcia sport

Tomáš Portyk se na Světovém poháru sdruženářů v Ruce po vydařeném skoku v běžecké části propadl, na 28. místě ale opět jako jediný z Čechů bodoval.

Geiger vyhrál olympijský závod sdruženářů na středním můstku, Portyk byl dvacátý

Zdroj Zdroj: sport.cz     09.02.2022 (12:39)     Sekcia sport

Na olympijských hrách pokračuje na středním můstku kralování německých sdruženářů, i když vítěz ze Soči a Pchjongčchangu Eric Frenzel nemohl na třetí zlato za sebou útočit kvůli koronaviru. Dnešní závod vyhrál Vinzenz Geiger, který se skvělým během posunul na vrchol z jedenáctého místa po skoku. Nejlepší český reprezentant Tomáš Portyk se po děleném třináctém místě ve skoku pohyboval ve skupině o jedenácté místo, ale v závěru ztratil a skončil s více než dvouminutovou ztrátou dvacátý.

Sdruženář Pažout je po skoku na velkém můstku 22.

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     04.03.2021 (12:12)     Sekcia sport

Oberstdorf (Německo) - Ondřej Pažout byl znovu na mistrovství světa v Oberstdorfu nejlepší z českých sdruženářů ve skokanské části. Deváté místo ze středního můstku ale nenapodobil,...

Sdruženář Portyk se po skoku na středním můstku dělí na ZOH o 13. místo

Z českých sdruženářů si v prvním závodě na zimních olympijských hrách v Pekingu zatím nejlépe vede Tomáš Portyk. Po skoku na středním můstku je třináctý. Do desetikilometrové běžecké části vystartuje neohroženě v čele Japonec Rjota Jamamoto, který skočil 108 metrů a vypracoval si náskok 38 sekund před Rakušanem Lukasem Greidererem. Další čeští reprezentanti Ondřej Pažout, Lukáš Daněk a Jan Vytrval jsou ve třetí desítce.