Jak jsme to mohli pokazit... A zlatý bod? Slováci teď nesmí nic počítat

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.05.2023 (10:37)     Sekcia sport

Solidní výchozí pozici si výrazně zkomplikovali, už nesmí ztrácet. Šance na postup klesly, přesto slovenští hokejisté mohou na pokračování v turnaji i nadále reálně pomýšlet. Boj o čtvrtfinále sice nemají ve svých rukou, to ale viditelně platilo i před duelem s Kazachstánem. I kdyby totiž tým trenéra Craiga Ramsayho vyhrál, stále by musel spoléhat na něčí pomoc. celý článek

Víc gólů sborné než Britům. Rusové panikařili, vyhráli jsme po zásluze, září Slováci

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     24.05.2021 (19:41)     Sekcia sport

Slováci na mistrovství světa po sedmnácti letech porazili Rusy a v zamotané skupině jsou na cestě za postupem. Nezlomil je ani nesprávně uznaný gól.

Byli jsme lepší, mrzí Slováky nevyužité šance. S výkonem jsou však spokojení

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.05.2023 (08:48)     Sekcia sport

V bláznivé první třetině měli Slováci několik šancí. Dali dva góly, Češi se prosadili třikrát. V následných čtyřiceti minutách se už diváci v Rize další branky nedočkali a svěřenci Kariho Jalonena tak mohli slavit v úvodním duelu na hokejovém mistrovství světa vítězství 3:2. „Byli jsme víc než vyrovnaným soupeřem,“ mrzelo slovenského útočníka Olivera Okuliara.

Nahradit Rusko, vyřadit třeba i Čechy? Nic není vyloučeno, oživují Slováci naděje

Zdroj Zdroj: sport.cz     03.03.2022 (08:27)     Sekcia sport

Času je málo, řešení nastalé situace ale nebylo zatím ani nastíněno. A tak lze zcela volně popouštět uzdu fantazii. Slovenský fotbal si tak zčista jasna brousí zuby na účast v baráži o MS v Kataru místo vyloučených Rusů. „Právě Slováci skončili v kvalifikaci třetí za nimi, a tak je na místě otázka, zda by je neměli nahradit právě oni!“ píše web novycas.sk s tím, že nic není vyloučeno. Slováci by pak v pokračování baráže mohli hrát třeba i proti Česku.

Vyrovnaný zápas, říkají Slováci po vyřazení. Podmínky oproti Ostravě? Mnohem lepší

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.05.2024 (20:01)     Sekcia sport

Navzdory hrozivému úvodu slovenští hokejisté cítili, že mohli čtvrtfinálový duel mistrovství světa proti Kanadě zvrátit na svou stranu. „Byli jsme na dostřel, vytvořili jsme si dostatek šancí. Bohužel to nevyšlo,“ smutnila talentovaná slovenská hvězda Juraj Slafkovský po porážce 3:6. „Kanaďané nám ukázali, jak se hraje takový zápas o všechno. Byla to pro nás škola a my byli žáci,“ podotkl další z útočníků Libor Hudáček.

Strkanice už před úvodním buly. Chtěli jsme ukázat, že jsme připraveni, vysvětloval dvougólový Kelemen

Zdroj Zdroj: sport.cz     14.05.2024 (06:52)     Sekcia sport

Po vysoké porážce v přípravě (2:6) mohli mít slovenští fandové se zápasu proti výběru Spojených států trochu obavy. Slovenští hokejisté ale do zápasu proti zámořskému soupeři vlétli skvěle, ve 29. minutě vedli 4:1 a gólman Alex Nedeljkovič se pakoval z branky. Ve třetí části Slováci sice o náskok přišli, ve čtvrté minutě prodloužení jejich výhru ze vzduchu trefil Miloš Kelemen.

Trpišovský: Hráli jsme za sebe, Jurečka je tahoun, Ogbu má problém

Zdroj Zdroj: sport.cz     21.05.2023 (08:57)     Sekcia sport

Svůj plán fotbalisté Slavie splnili, Plzeň v nadstavbové skupině o titul porazili 2:1. „Mohli jsme utkání dohrát líp, z brejkových situacích jsme mohli vytěžit víc, Plzeň pak měla v závěru dvě možnosti,“ hodnotil duel trenér červenobílých Jindřich Trpišovský. Sparta ale stejným výsledkem udolala Bohemians a ještě víc se přiblížila titulu.

Slováci byli po porážce s Lotyši naštvaní. Organizátoři dělají, co můžou, ale…

Zdroj Zdroj: sport.cz     20.05.2024 (09:37)     Sekcia sport

Nejen porážka 2:3 v nájezdech v důležitém zápase s Lotyšskem, v němž si mohli zajistit postup do čtvrtfinále, štvala hokejisty Slovenska. Ne poprvé na šampionátu si stěžovali na přílišné teplo v ostravské hale. „Podmínky jsou tu hrozné, někdo by se na to měl podívat. Nejsme roboti, jsme lidi a myslím, že takhle to dál nepůjde,“ vypálil ze sebe obránce Šimon Nemec.

Pozor, přišli jsme z NHL! Jak Slováci provokovali a málem zaskočili Švýcary

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.05.2023 (09:59)     Sekcia sport

Po pěti minutách prohrávali, ve druhé třetině ale stáhli dvoubrankové manko a sahali po bodech. Hokejisté Slovenska drželi čerstvé švýcarské posily zkrátka, menšími provokacemi a dohráváním soubojů mnohé rozhodili. Nakonec Slováci prohráli 2:4, rozhodně ale favorita potrápili doposud nejvíce ze všech.

Hrůza, to se nesmí stát, lamentují šokovaní Slováci. A modlí se, ať začne česká liga

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     15.10.2020 (20:49)     Sekcia sport

Eran Zahaví se po prohraném poločase málem popral se spoluhráčem, po přestávce však nasázel Markovi Hamšíkovi a spol. hattrick.

S omezeními musíme počítat i pro příští sezonu, říká Král

Zdroj Zdroj: sport.cz     19.02.2021 (17:07)     Sekcia sport

Hokej poznamenala pandemie koronaviru na dlouhou dobu, říká prezident svazu Tomáš Král. V současnosti je velkým problémem neustálá nejistota, kdy se situace vrátí k normálu, nebo se mu alespoň přiblíží. "Všichni jsme si hodně slibovali od vývoje vakcín a očkování, bohužel se nevyvíjí tak, jak jsme očekávali a jak by bylo třeba. Pokud se situace nějak zásadně nezlepší, s omezeními musíme počítat i pro příští sezonu. Hokej určitě neskončí, stojí před ním však spousta problémů," uvedl Král.

Další zlatý padák pro Mourinha! Po vyhazovu v Tottenhamu dostane pořádný balík

"Slováci dostávali čočku, byli slyšet přes zeď." Vlasák vzpomíná na turnaj snů

Myslím, že jsme mohli uhrát víc, říká manažer jihlavských hokejistů

Zásah do české barážové větve? Může dojít na derby

Hanáci už v devět kol neprohráli, trenér Látal po třetí remíze v řadě přesto připomíná: Mohli jsme být jinde

Zápas dvacetiletí. Co Sparta může mít, když ho zvládne. Jak skládá sestavu?

Vyhrát nad Ruskem v Rusku by bylo super, říká třinecký útočník Nestrašil

Super Zlatý míč: Čeká v roce 2029 Lionela Messiho korunovace?

Šok. Slováci na šampionátu mladíků zaskočili favorita

Jaké známé tváře se přijely podívat na Messiho zápas v Los Angeles? V hledišti jsme mohli zahlédnout DiCapria nebo prince Harryho

Nejhorší poločas. Mohli jsme prohrávat klidně o tři góly, zlobil se Páník po prohře s Klokany