Kanada je mezi nejlepší čtyřkou na Copě América. Venezuelu vyřadila po penaltách

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.07.2024 (08:49)     Sekcia sport

Druhými semifinalisty mistrovství Jižní Ameriky se stali Kanaďané, kteří stejně jako světoví šampioni z Argentiny prošli mezi nejlepší čtyři týmy po čtvrtfinálovém penaltovém rozstřelu. Utkání s Venezuelou skončilo v základní hrací době nerozhodně 1:1, střelbu ze značky pokutového kopu rozhodl v šesté sérii záložník Marseille Ismaël Koné. Kanaďané se o postup do finále utkají v úterý s výběrem kolem Lionela Messiho, s nímž už v základní skupině prohráli 0:2. O složení druhého semifinále se rozhodne v zápasech Kolumbie - Panama a Uruguay - Brazílie. celý článek

Brazílie končí na Copě América ve čtvrtfinále. V penaltách ji vyřadila Uruguay

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.07.2024 (08:55)     Sekcia sport

Brazilští fotbalisté na mistrovství Jižní Ameriky vypadli ve čtvrtfinále. „Kanárci“ podlehli Uruguayi na penalty 2:4, v normální hrací době skončil zápas bez branek i přesto, že vítězný tým dohrával od 74. minuty bez vyloučeného Nahitana Nándeze. Mezi čtyři nejlepší týmy postoupila i Kolumbie po jasné výhře 5:0 nad Panamou.

Argentina na Copě América obhájila titul, Kolumbii porazila v prodloužení

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.07.2024 (06:58)     Sekcia sport

Fotbalisté Argentiny obhájili titul na Copě América. Ve finále v Miami zdolali Kolumbii 1:0 po prodloužení, ve 112. minutě rozhodl nejlepší střelec turnaje Lautaro Martínez. Úřadující mistři světa ovládli jihoamerický šampionát pošestnácté a v čele historických tabulek se osamostatnili před Uruguayí.

Kanaďan Buchanan si v tréninku zlomil nohu a na Copě América dohrál

Zdroj Zdroj: sport.cz     03.07.2024 (12:45)     Sekcia sport

Kanadští fotbalisté se na Copě América budou muset obejít bez své hvězdy Tajona Buchanana, který si před čtvrtfinále s Venezuelou zlomil holenní kost a musí na operaci. Uvedla to agentura AP.

Argentina na Copě América zdolala Kanadu, Messi byl u obou branek

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.06.2024 (08:19)     Sekcia sport

Fotbalisté Argentiny s hvězdným kapitánem Lionelem Messim vykročili za obhajobou titulu na Copě América výhrou 2:0 nad Kanadou. Na stadionu v Atlantě, který kvůli špatnému povrchu kritizovaly oba týmy, se Messi podílel na obou gólech pro Juliana Álvareze i Lautara Martíneze. Favorit se prosadil až ve druhém poločase.

Argentina na Copě América bezchybně prolétla skupinou, na závěr porazila Peru

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.06.2024 (09:20)     Sekcia sport

Fotbalisté Argentiny bez odpočívajícího kapitána Lionela Messiho a potrestaného trenéra Lionela Scaloniho zakončili základní skupinu mistrovství Jižní Ameriky výhrou 2:0 nad Peru. Oba góly obhájců titulu dal v Miami Lautaro Martínez. Do čtvrtfinále úřadující mistry světa doprovodí Kanada, která remizovala 0:0 s Chile.

Fotbalisté Brazílie se na Copě América neprosadili přes kostarickou obranu

Zdroj Zdroj: sport.cz     25.06.2024 (08:47)     Sekcia sport

Fotbalisté Brazílie zahájili Copu América bezbrankovou remízou s Kostarikou. Navzdory převaze se nedokázali na stadionu v Inglewoodu střelecky prosadit. Kanonýr Neymar, jenž se zotavuje z říjnové operace kolena, sledoval pondělní utkání z tribuny.

Na Copě América prodlouží pauzu kvůli Shakiře. Trenérovi se to nelíbí

Zdroj Zdroj: sport.cz     14.07.2024 (12:03)     Sekcia sport

Trenérovi kolumbijských fotbalistů Néstoru Lorenzovi se nelíbí rozhodnutí pořadatelů Copy América prodloužit poločasovou přestávku finálového zápasu kvůli vystoupení zpěvačky Shakiry. Jeho tým se v noci na pondělí od 2:00 SELČ utká v Miami na stadionu Hard Rock s Argentinou, která obhajuje vítězství a může získat rekordní 16. titul jihoamerického šampiona. Pauza mezi poločasy se má z obvyklých 15 minut protáhnout zhruba na 25 minut.

Bývalého fotbalistu Realu zatkli kvůli obchodu s kokainem

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     13.05.2020 (10:07)     Sekcia sport

Za národní tým Kolumbie nastoupil Edwin Congo sedmnáctkrát a dvakrát zemi reprezentoval na Copě América.

Argentina si na Copě América zajistila čtvrtfinále, Messi vyrovnal rekord

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     22.06.2021 (08:03)     Sekcia sport

Lionel Messi odehrál 147. zápas za argentinskou reprezentaci, dorovnal tím zápis Javiera Mascherana.

Copa América: Brazilci ve čtvrtfinále udolali Chile. Peru slaví po penaltách

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.07.2021 (09:06)     Sekcia sport

Nervózní dramata nabídla v Brazílii úvodní čtvrtfinále turnaje Copa América. Domácí obhájci prvenství přemohli gólem Lucase Paquety 1:0 fotbalisty Chile, přestože hráli po vyloučení Gabriela Jesuse v dlouhém oslabení. O triumfu Peruánců nad Paraguayí rozhodl na jihoamerickém šampionátu po remíze 3:3 až penaltový rozstřel.